První opravdové podnikání
29.5.2015
Získávání kontaktů on-line
19.6.2015

Dnes navazuji na článek, ve kterém jsem psal o Hledání příležitosti.

TRPĚLIVOST

Ve zkratce důležité body z minula

  • vydělávejte tím, co máte rádi
  • napište si seznam věcí, ve kterých vynikáte
  • převeďte schopnosti v obchodní nápady
  • hledejte nadšení, ne peníze …

A když jste se dostali až sem, může vás zastavit jen jediná věc.

A to je nedostatek trpělivosti.

Víte, že učím, nebo spíše pomáhám svým klientům vydělávat na internetu,

v klasickém podnikání a na zahraničních trzích.

A často se u nich objevují společné rysy. Málo disciplíny a vytvrvalosti.

Trpělivost : Vaše největší deviza

Trpělivost. Kdybych ji mohl vyrábět a prodávat, měl bych jednu z nejcennějších komodit na světě. Pokud bych ji tedy nespotřeboval všechnu sám pro sebe! Pokud jste někdy podnikali, jistě mi dáte za pravdu, že budete potřebovat hory a hory trpělivosti.

Pokud jste ještě nezačali podnikat, ale chystáte se, připravte se na pocit: „Chci to a chci to hned!“ Vědomí, že se toto vaše přání nesplní a vám nezbývá, než si počkat, je frustrující. Čas je váš věčný společník, ale málokdy pracuje tak, jak byste si přáli.

Proč je trpělivost důležitá? Šanci na úspěch máte ve chvíli, kdy budete nabízet zajímavý produkt nebo službu. Pokud by tomu tak nebylo, asi byste se do podnikání ani nepouštěli. Problém je v tom, že nikdo tam venku neví, co nabízíte, a nikdo si váš produkt nevyzkoušel, aby mohl vědět, jak je dobrý.

Vytvořit povědomí o firmě, vybudovat si klientelu a zavést systém nějaký čas trvá. A ve vašem zájmu je, aby to trvalo. Uspěchat věci je jeden z nejspolehlivějších způsobů, jak podnikání zruinovat nebo, ještě hůř, jak se přivést k emocionálnímu kolapsu, jehož výsledkem bude pravděpodobně i kolaps firmy.

Musíte být trpěliví

Musíte být trpěliví, než si najdete prvních pár zákazníků. Musíte být trpěliví, než budete mít konečně dost klientů na to, aby vaše příjmy z nich pokryly náklady a časem možná začaly generovat zisk. Musíte být trpěliví, abyste poznali, jak fungují vaše marketingové techniky. Musíte být trpěliví, než si lidé mezi sebou o vaší firmě řeknou a vy nebudete muset věnovat tolik úsilí marketingu. Musíte být trpěliví, než si uděláte jméno a než jednoho dne přijde první člověk úpěnlivě prosit o vaše produkty nebo služby – pak si můžete začít své zákazníky vybírat. Musíte být trpěliví, než si najdete ty správné zaměstnance a než si za ně najdete náhrady, až z ničeho nic rezignují na dělání správných věcí (Co by mohlo být lepší než pracovat pro vás? Evidentně mnoho dalších věcí!).

Shrnutí: Musíte být trpěliví. Tečka. Bez toho se v podnikání neobejdete.

Internetové podnikání a podnikání vůbec, nejde tak rychle, jak byste si mohli myslet

Ačkoli je celkové tempo technologického rozvoje Internetu rapidní, pravda je taková, že pro majitele malé internetové firmy může být pomalé.

AUDIO je níže

Pokud se ti obsah líbil , sdílej prosím...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Vyber způsob přidání komentáře :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Loading Facebook Comments ...
Loading Disqus Comments ...