Novinky – strop pro paušály

Vestibulum commodo volutpat laoreet
8.5.2014
55% navíc
kapitál na burzu – 55% k vašemu obchodnímu účtu
27.5.2014

Strop pro paušály ale bude dva miliony

nově tedy i paušálů ve výši 80 procent. Naopak se nebude nic měnit na nastavení daňových slev. Bude tedy možné nadále u živnostníků s paušály využívat slevu na poplatníka. Naopak nebude znovu zavedena sleva na manželku a děti .

Penzijní fondy nedokážou vydělat ani na inflaci

Domácí fondy penzijního připojištění, ve kterých spoří na důchod bezmála polovina národa, nezačaly nový rok zrovna slavně. Svým klientům dokázaly za první kvartál vydělat v průměru jen kolem tří desetin procenta, a nepřekonaly tak ani letošní mizivou českou inflaci.

PPF nabídne akcionářům Telefóniky přes 295 korun za akcii

PPF jako nový většinový vlastník Telefóniky nabídne minoritním akcionářům odkup akcií za cenu 295,15 korun za cenný papír. Uveřejnění nabídky předpokládá 3. června.

Daň z nemovitostí

Myslíte si, že barák patří vám ? Zkuste nezaplatit daň z nemovitostí…

Blíží se datum splatnosti daně z nemovitých věcí. To letos připadá na 2. června 2014.

Novela zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí, která vstoupila v platnost dne 1. ledna 2014, zavedla nový koeficient pro výpočet základu daně u některých bytů (jednotek). Těm poplatníkům, kteří vlastní kromě bytu či nebytového prostoru a podílu na společných částech domu i podíl na společném pozemku přesahujícím zastavěnou plochu domu.

Daň z nemovitých věcí se platí místně příslušnému finančnímu úřadu, tj. úřadu, v jehož obvodu územní působnosti se předmětné nemovité věci nacházejí. Má-li poplatník více nemovitých věcí, nacházejících se v obvodech územní působnosti několika různých finančních úřadů (v několika různých krajích), platí příslušnou částku daně vztahující se k dané nemovité věci u každého z místně příslušných finančních úřadů samostatně. Máte-li více nemovitých věcí v územní působnosti jednoho finančního úřadu, sloučí vám daň za všechny do jedné částky.

 

 

 

 

 

Pokud se ti obsah líbil , sdílej prosím...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Vyber způsob přidání komentáře :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading Facebook Comments ...
Loading Disqus Comments ...