Novinky- kdo si půjčuje miliardy ?

Novinky
7.4.2014
Novinky – každý Čech zaplatí 10 000 měsíčně na daních
28.4.2014

Až 16 miliard přiteče na podporu rychlého internetu do ČR

Česká republika by mohla z evropských strukturálních fondů získat na podporu výstavby rychlých internetových sítí nové generace v letech 2015 až 2020 celkem 16 miliard korun.

 

Nové dotace  z EU pro firmy na roky 2014 až 2020

Namísto 26 operačních programů by mělo od letoška sloužit k čerpání z fondů Evropské unie 18 programů, mělo by zároveň dojít k výraznému zjednodušení administrace.

Nový program na podporu podnikání

Nástupce OP Podnikání a inovace pod názvem OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost se soustředí na využití stávající inovační infrastruktury vytvořené v období 2007 až 2013. Výdaje budou směřovány především na investice do špičkových technologií namísto výstavby.

Specifické zaměření:

  • zvyšování konkurenceschopnosti ekonomiky prostřednictvím rozvoje podnikání a pro něj potřebné infrastruktury s rostoucím využíváním výsledků výzkumu a vývoje, zaváděním inovací;
  • rozvoj podnikatelského prostředí díky posilování infrastruktury, služeb pro podnikání a netechnických kompetencí;
  • podpora zakládání nových podniků, internacionalizace podnikání;
  • podpora udržitelného a inovativního hospodaření s energií a inovací v oblasti produkce s vysokou přidanou hodnotou.

 

Oligarchové si loni půjčili 160 miliard dolarů

Ruští oligarchové si nejvíc půjčují z ekonomicky silných zemí, ale také z jihu Evropy. Nejvíc úvěrů si vzali ve Francii – dohromady 51 miliard dolarů, ale 29 miliard dolarů dostali i od Italů. Z Německa Rusům přiteklo 26 půjčených miliard, z Anglie 18 miliard a z Nizozemska také 18 miliard dolarů.

Jedním z největších dlužníků je i nejbohatší Rus Alisher Usmanov. Tento týden si jeho ocelářský gigant Metalloinvest půjčil na financování svých expanzivních plánů víc než miliardu dolarů.

 

Sídlo Facebooku – les na střeše

facesidlo

Komplex v Palo Altu má tvořit několik propojených budov s jedním z největších otevřených open spaců na světě. Budova bude moci pojmout až deset tisíc pracovníků a prakticky vyplní celou stavební parcelu. Inženýři nicméně budou mít po ruce i obří soukromý park. Jak je to možné? Jednoduše – vyroste na střeše a má ho doplňovat systém malých kaváren a dalších odpočívadel.

 

Pokud se ti obsah líbil , sdílej prosím...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Vyber způsob přidání komentáře :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading Facebook Comments ...
Loading Disqus Comments ...