Česká republika by mohla z evropských strukturálních fondů získat na podporu výstavby rychlých internetových sítí nové generace v letech 2015 až 2020 celkem 16 miliard korun.
Namísto 26 operačních programů by mělo od letoška sloužit k čerpání z fondů Evropské unie 18 programů, mělo by zároveň dojít k výraznému zjednodušení administrace.
Nástupce OP Podnikání a inovace pod názvem OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost se soustředí na využití stávající inovační infrastruktury vytvořené v období 2007 až 2013. Výdaje budou směřovány především na investice do špičkových technologií namísto výstavby.
Specifické zaměření:
Ruští oligarchové si nejvíc půjčují z ekonomicky silných zemí, ale také z jihu Evropy. Nejvíc úvěrů si vzali ve Francii – dohromady 51 miliard dolarů, ale 29 miliard dolarů dostali i od Italů. Z Německa Rusům přiteklo 26 půjčených miliard, z Anglie 18 miliard a z Nizozemska také 18 miliard dolarů.
Jedním z největších dlužníků je i nejbohatší Rus Alisher Usmanov. Tento týden si jeho ocelářský gigant Metalloinvest půjčil na financování svých expanzivních plánů víc než miliardu dolarů.
Komplex v Palo Altu má tvořit několik propojených budov s jedním z největších otevřených open spaců na světě. Budova bude moci pojmout až deset tisíc pracovníků a prakticky vyplní celou stavební parcelu. Inženýři nicméně budou mít po ruce i obří soukromý park. Jak je to možné? Jednoduše – vyroste na střeše a má ho doplňovat systém malých kaváren a dalších odpočívadel.
Vyber způsob přidání komentáře :