Falešný exekutor

Kamenné prodejny stagnují
1.8.2014
alibaba
518 miliard pro čínský e-shop
10.9.2014
exekuce2

Možná se i vám čas od času stane, že se písemně nebo emailem ozve exekutor.  V některých případech s tím můžeme i počítat, ale bavím se tady o vymyšlených případech.  Různých pseudovymahačích a podobně. Může to být i falešný exekutor.

Osobně jsem několikrát zažil dopis od vymahačské firmy, s údajným dluhem například na pojistném. Protože jsem jeden čas měl na sebe, rodinu  a firmu zhruba 25 pojistek, věděl jsem, že je možné, že jsme  něco třeba nezaplatili. Po kontrole jsem ale zjistil, že pojistka je ok. Tak jsem nereagoval. Za měsíc opět dopis, tak jsem jim volal a psal, že to bude omyl. Ale místo toho asi za 3 měsíce dopis, s velkým pruhem přes obálku exekutor.

Asi v tomto znění: Protože jste do dnešního dne nereagoval a blablabla, čekejte 20.5. návštěvu našeho exekutora. Tak jsem ten den opravdu čekal, že když někdo dorazí, zavolám Policii. Ale víte co ? Nedorazil niko, ale za 14 dní přišel dopis : Při návštěvě našeho exekutora jste nebyl zastižen…

Od té doby to házím do koše. Protože nemám čas ani sílu chodit na policajty podávat trestní oznámení a podobně.

Ale dnes vám chci napsat o něčem jiném. Možná se to stalo nebo stává i vám.

Objevují se emaily od falešných exekutorů. Někdy s falešnými účty, ale mnohem častěji se zavirovanými soubory, které vám zničí počítač. Jsou to falešné výzvy k placení. Lidi je často otevřou, protože se bojí a pak je vymalováno.

E-maily jsou podepsány různými lidmi, žádný z nich ale není zaměstnancem soudních exekutorů.  Soudní exekutor zásadně neposílá exekuční příkazy e-mailem, pokud o to není účastníkem řízení požádán. A pokud ano,  byl by ve formátu pdf a samotný e-mail by byl podepsán uznávaným elektronickým podpisem.

Takže pozor na to, chraňme si své stroje a nervy 🙂

Pokud se ti obsah líbil , sdílej prosím...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Vyber způsob přidání komentáře :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading Facebook Comments ...
Loading Disqus Comments ...