Miliardáři 2014
9.10.2014
Disciplína a psychologie
31.10.2014

práce z domuRozhodli jste se pro podnikání z domova ? Blahopřeju. Čeká vás ale trochu jiný způsob práce, než doposud.

Budete potřebovat mnohem více disciplíny, ale můžete na druhé straně nastartovat vaši svobodu.

Skvělá motivace pro tento počin je možnost rostoucích příjmů, pokud budete postupovat správně.

Já to poprvé zkusil v roce 2000 a všechno bylo jinak …

Musím na rovinu sdělit, že byla jiná doba a podle mne to bylo mnohem náročnější než dnes.

Dnes můžu používat rychlý internet cca 20Mbit, s neomezenými daty za zhruba Kč 400 měsíčně.

V té době byl vrchol použití zhruba 1Mbit a platilo se za čas, takže za minuty, kdy jste připojeni.

Pamatuju se, i když jsem se krotil, účet za internet byl zhruba Kč 5000 měsíčně.

V té době jsem sledovat online grafy na burze a to bylo dat a času, než se to načetlo.

To je ale úplně jiné povídání a necháme si ho na jindy…

Teď, když jste se rozhodli podnikat z domova, můžete se zeptat:

Jak můžu nastartovat co nejrychleji  ? Dám vám tedy 7 tipů jak pracovat z domova

  1.  Zařiďte si doma svůj pracovní protor, svou kancelář, nebo jen vymezený prostor pro vaši práci. Může to být celý pokoj, kus garáže , nebo část obýváku. Na tom nezáleží – pokud tam bude teplo 🙂 . Potřebujete totiž prostor, kde se začne plnit váš sen.
  2. Váš pracovní sklad. Jde o to, čemu se budete věnovat. Může to být nářadí, nebo jiné nástroje, nebo jen šanony a další věci. Každopádně by měly být v té samé místnosti, nebo někde poblíž. Ať nemusíte chodit po domě nebo bytě a něco zdlouhavě hledat. Šetříte čas.
  3. Time management. Definujte si, kdy budete pracovat. Pokud to jde, naplánujte si, kdy budete dělat jednotlivé kroky, které jsou ve vaši profesi potřeba. Kdy vyrábět, telefonovat, prodávat, starat se o papíry… Bez plánu v tom bude chaos.
  4. Nejčastějším problémem podnikatelů a zvlášť začínajících – pokud přecházíte z klasického podnikání na práci z domu, hodně aspektů bude jiných a neznámých., je právě špatná organizace. Nejčastější chybou je stanovení priorit. To znamená, často se zabýváme věcmi, které nejsou důležité a na ty důležité pak prostě nezbývá čas.  Základem je tedy MÍT PLÁN. A ten se snažit dodržovat.
  5. Spolupráce. Pokud to jde, najděte si přímé nebo nepřímé spolupracovníky. Až na pár výjimek to sami nezvládnete. Musíte mít alespoň psychickou oporu. Tou může být kolega na internetu, který dělá něco podobného. Když máte s kým sdílet své nadšení, jde to rychleji a lépe. Součástí tohoto bodu je také sociální odezva. Prostě musíte dát někomu vědět, že vůbec něco děláte. Že nabízíte službu, že něco prodáváte a podobně.
  6. Budovat image. Měli byste vystupovat jako profesionál. Mít speciální bankovní účet a telefon jen pro vaše podnikání. Marketingové materiály. Dle povahy vaší práce tištěné, nebo jen na internetu, vizitky a podobně. Být vstřícný a příjemný. Prostě dát lidem záminku, aby s vámi chtěli obchodovat.
  7. Myslet na automatizaci. Možná teď začínáte , jste sami a všechno zvládáte. Ale pokud se vaše podnikání zvětší, bude to asi jinak. Často se podnikatelé dostávají do problému, že se časem utápí v papírech a nesmyslech a nemají čas na samosté podnikání. Je tedy potřeba začít od začátku automatizovat a zjednodušovat všechny možné procesy a činnosti, které vám pak uvolní ruce. TAkovým příkladem můžou být pomocníci ve světě emailingu, fakturace, autoamtické prodejní systémy a další vychytávky.

To bylo tedy 7 bodů, které jsem vám chtěl sdělit.

Je toho samozřejmě mnohem více. Na mých seminářích se této problematice věnujeme jeden nebo dva dny. A jdeme do hloubky.

A pokud chcete více informací ze světa info podnikání a ještě jste to neudělali, přihlaste se zdarma do klubu Academy21, kde probíráme 15 oblastí nutných k rostoucím číslům podnikání.

Mějte se,  Tomáš

 

Video, které vychází z tohoto článku najdete ZDE

 

Pokud se ti obsah líbil , sdílej prosím...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Vyber způsob přidání komentáře :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading Facebook Comments ...
Loading Disqus Comments ...